top of page

KOŞULLAR

KOLAY
HIZLI
EKONOMİK

Araç Kiralama

    Şartları 

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞ SINIRI

A,B,C,D,K,P grubu araçları en az 5 yıl geçerli sürücü belgesi olan ve 30 yaşını aşmış kişiler kiralayabilir. F,G grubu araçları en az 5 yıl geçerli sürücü belgesi olan ve 30 yaşını aşmış kişiler kiralayabilir. H grubu araçları en az 7 yıl geçerli sürücü belgesi olan ve 30 yaşını aşmış kişiler kiralayabilir.

KİRALAMA SÜRESİ

 En az kiralama süresi 7 gündür.1 gün 24 saatir. 

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

 Fiyatlara araçların günlük 250 kilometrede kullanım hakkı,yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Yakıt, Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme/Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon Ücreti ile %20 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır. Araçlar müşteriye teslim edilirken depodaki yakıt miktarı sözleşmede işaretlenir. Eksik depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. 

İLAVE SÜRÜCÜLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ; ilave sürücü/sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin , ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı,ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

İzmir ili, ilçeleri ve çevre illerine teslimat yapılabilir.Ayrıca Adnan Menderes Havaalanına teslim edilecek ve teslim alınacak yere göre ücretlendirme yapılır.

 

TESLİM GECİKMELERİ

Araçların geriye tesliminde olan her 1  saatlik gecikmelerde aracın günlük kira bedelinin 1/3 lük kısmı ,3 saat üzeri gecikmelerde günlük ücreti alınır.

SİGORTALAR

Arslanbey Rent a Car, müşterilerini gerek kanunların emrettiği şekilde ve gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmalarını görev sayar. Bu nedenle iki tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar. Birincisi ; kanun gereği zorunlu sigorta kapsamında olan Trafik Sigortası , diğeri ise müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda güven ve emniyeti sağlamaya yönelik hazırlanan isteğe bağlı sigortalar kapsamındaki Hasar Sorumluluk (kasko), Hırsızlık ve Ferdi Kaza Sigortalarıdır. Ayrıntılı bilgiyi ofisimizden temin edebilirsiniz. Lastik yarılmaları,cam ve far kırılmaları ve stepne çalınması sigorta kapsamı dışındadır. Ayrıca kaza raporunda aracı kiralayanın %100 kusurlu olması durumunda sigorta geçersizdir.

ÖDEME

Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında peşin olarak tahsis edilir. Ayrıca kiralamanın gerçekleşebilmesi için kiralayanın mutlaka bilinen kredi kartlarından birine sahip olması gereklidir. Fiyatlarımıza KDV dahil değildir. 

 

TRAFİK CEZALARI  

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. 

 

ÖNEMLİ NOTLAR 

Aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında yada yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde; araç sigorta kapsamı dışında kalır, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur ve aracın tamirde geçirdiği günlerin kira bedelini ödemekle sorumlu olur. Her hangi kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza,hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, ofisimizi yada 24 saat açık olan gsm numaralarını arayarak yardım alabilirsiniz. Yaptırılan rezervasyonlar 24 saat önceden iptal ettirilebilir, rezervasyondan sonra alınan kapora iade edilmez.

bize yazın
bize ulaşmak için yandaki butonu kullanabilirsiniz , en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır

Bizimle İletişime Geçtiğiniz İçin Teşekkür Ederiz . Müşteri Temsilcimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçecek.

bottom of page